Rhodos

Avasta Rhodose võlu, Kreeka: põhjalik reisijuht

Rhodos, Kreeka saarte pärl, on sajandeid lummanud külastajaid oma rikka ajaloo, rabava loodusilu ja suu kaudu järeleandmatu köögiga. Selles põhjalikus reisijuhis sukeldume Rhodose parimatesse vaatamisväärsustesse, avastades selle peidetud pärleid ja maalilisi maastikke. Alustame unustamatut teekonda läbi selle võimsa saare!

Uurige Lindose iidse Akropolise saladusi

Akropol: ajatu aare

Lindose akropol on üks Rhodose, Kreeka kõige ikoonilisemaid paiku ja peaks olema iga reisija marsruudi tipus. See iidne kindlus, mis asub 116 meetri kõrgusel kaljul, on rikas ajalugu ja suurepärased vaated ümbritsevale alale. Athena Lindia tempel, hellenistlik stoa ja muljetavaldavad rüüstamised aitavad kaasa selle hingematva õhkkonna loomisele.

Lindose küla uurimine

Enne kui suundute akropolile, tehke aega, et jalutada võluva Lindose küla tänavatel. Kitsad, looklevad tänavad on täis traditsioonilisi valgeid maju, armsaid poode ja meeldivaid restorane. Küla pakub tõeliselt autentset Kreeka kogemust, mida ei tohiks unustada.

Akropolise külastamise näpunäited

Akropol võib suvekuudel ja nädalavahetustel olla üsna hõivatud, seega on kõige parem saabuda varahommikul, et vältida rahvamasse. Kaaluge ka Rhodose ümber katamaraaniga päevareisi broneerimist, et saaksite saart veelgi paremini uurida, sealhulgas kohti nagu Anthony Quinni laht ja Kalithease imelised koopad.

Kogege Symi saare rahu

Maaliline päevareis

Kuigi Symi saar ei kuulu Rhodose koosseisu, on see lühikese paadireisi kaugusel ja seda väärt päevareisi. See väike, maaliline saar avastatakse kõige paremini täispäeva paadireisiga, mis võimaldab teil kogeda selle võluvaid külasid ja rabavaid randu.

Symi saare külastamiseks kohustuslikud kohad

Symil olles külastage kindlasti Chorat ja Pedi randa, samuti Marathounda rand, Panormitise klooster ja Symi vana linn ise. Kui soovite sellel idüllilisel Kreeka saarel lõõgastavat puhkust veeta, kaaluge majutumist Karia Bel hotellis, et nautida mugavat ja rahulikku kogemust.

Astuge tagasi ajas Rhodose vanalinnas

UNESCO maailmapärandi linn 1998 aastal UNESCO maailmapärandi linna staatuse saanud Rhodose vanalinn on Euroopa suurim keskaegne linn ja absoluutne kohustuslik külastuspaik. Vanalinn pakub Kreeka, Ottomani ja Itaalia pärandi mitmekesist segu, kus kitsad tänavad, kõrged müürid, iidse arhitektuuri ja keskaegsed kirikud viivad külastajaid möödunud aega.

Kulinaarsed elamused ja majutus

Unustamatu einestamiskogemuse saamiseks minge Mama Sofia restorani ja nautige parimat kohalikku mereanni. Kui otsite majutust ajaloolise keskuse südames, kaaluge peatumist botaanikahotellis Spirit Of The Knights.

Imetlege Suurmeistrite palee suursugusust

Keskaegse arhitektuuri meistriteos

Rhodose vanalinnas asuvas Suurmeistrite palees on 14. sajandi arhitektuuriline ime. See muljetavaldav hoone on kaunistatud iidse kunsti, peene marmori, skulptuuride ja mosaiikidega, pakkudes pilguheitu mineviku hiilgusesse. Ajaloo- ja arhitektuurihuvilistele on palee külastamine üks Rhodose parimaid tegevusi.

Lähedal asuvad vaatamisväärsused ja söögikohad

Vanalinnas olles külastage kindlasti ka arheoloogiamuuseumi, et end veelgi süvendada saare rikkasse ajalukku. Kui ajalugu pole teie peamine huvi, võite selle vaatamisväärsuse vahele jätta. Tõeliselt autentse Kreeka einestamiskogemuse saamiseks peatuge Angela Lossi juures, väikeses restoranis, millel on võluv sisehoov, kus pakutakse maitsvaid kohalikke roogasid.

Lõõgastuge Agios Pavlose rannas ja Püha Pauluse lahes

Täiuslik rannapuhkus

Kreekasse külastamata ei saa jätta rannapuhkust ja Rhodos pole erand. Kuigi saarel on palju populaarseid rannakohti, on Agios Pavlose rand rahulikum variant, muutes selle üheks Rhodose parimaks tegevuseks neile, kes otsivad rahulikku taganemist.

Lõõgastumine Püha Pauluse lahes

Lähedal asuvas Püha Pauluse lahes on veel üks suurepärane koht päikese käes püüdmiseks ja kristallselge Egeuse mere vees sulistamiseks. Ehkki rand võib suvekuudel olla veidi rahvarohke, jääb see suhteliselt vaikseks võrreldes saare suuremate randadega.

Jalutage läbi Liblikate orgu

Looduslik varjupaik

Tuntud ka kui Petaloudes, on Liblikate org koduks tuhandetele värvikatele liblikatele alates juunist kuni augustini igal aastal. Lisaks oma tiivuliste elanikele on org lopsakas, roheline paradiis, kus on maalilised juga, muutes selle üheks parimaks tegevuseks Rhodosel loodusesõpradele.

Söömine Psinthose külas

Pärast orgu uurimist suunduge lähedalasuvasse Psinthose külla ja sööge kohalikus tavernas, näiteks To Stolidi tis Psinthoy.

Matkake Tsambika kloostrisse

Tasuv matk

Matk Tsambika kloostrisse on vaeva väärt, pakkudes hingematvaid vaateid ja pilguheitu saare usulisse ajalukku. Matkale kaasa võtmiseks veenduge, et teil on piisavalt vett ja päikesekaitset, kuna keskpäevane kuumus võib olla intensiivne.

Tsambika rand

Pärast kauni Bütsantsi kiriku külastamist premeerige end värskendava suplusega lähedalasuvas Tsambika rannas.

Jalutage läbi ajaloolise Rüütlite tänava

Ajalooline reis

Rüütlite tänav on Rhodose vanalinna uurijate jaoks hädavajalik. See ajalooline tänav, mis oli rüütlite kogunemiskoht enne rünnakut, pakub põnevat pilguheitu minevikku.

Söömine Ta Kardasias

Maitsva Kreeka toidu nautimiseks külastage Ta Kardasiat ja kostitage end saare parima moussakaga.

Vaadake päikeseloojangut Monolithose kindluses

Imeline vaade

Monolithose kindlus, mis asub Monolithose küla kohal, on muljetavaldav vaatepilt, millel on põnev ajalugu. Ehkki tänapäeval on see varemeis, on kindlusest avanevad vaated ületamatud, muutes selle üheks parimaks tegevuseks Rhodosel.

Päikeseloojang kindluses

Unustamatu kogemuse saamiseks olge kindlasti kohal päikeseloojangul Monolithose kindluses. Värvid ja vaated on lihtsalt hingematvad.

Astuge tagasi ajas Archipoli mänguasjamuuseumis

Ebatavaline vaatamisväärsus

Archipoli mänguasjamuuseum on omapärane ja ebatavaline vaatamisväärsus, mis sobib suurepäraselt lõbusaks pausiks või vihmaseks päevaks. Muuseumis on väljas Kreeka mänguasjad aastatest 1930 kuni 1990 ning see töötab täielikult päikeseenergial. Ärge jätke maha vanu mänguautomaate mängutoas!

Imetlege kunsti Kaasaegse Kreeka Kunsti Muuseumis

Silmailu

Kunstisõpradele on Kaasaegse Kreeka Kunsti Muuseum kohustuslik külastuskoht. Kui te ei ole eriti kunstihuviline, võiksite selle vaatamisväärsuse vahele jätta. Kuid need, kes hindavad loovat väljendust, naudivad kindlasti muuseumi ulatusliku kogu uurimist.

Tutvustades Kreeka parimaid kunstnikke

Esitledes maale, skulptuure ja graveeringuid mõnedelt 20. sajandi tuntuimatelt Kreeka kunstnikelt, on Kaasaegse Kreeka Kunsti Muuseum kunstiliste meistriteoste varakamber. Avastage töid Vasiliou Spirose, Gaitia Giannise, Katraki Vaso ja paljude teiste poolt, kui sukeldute Kreeka kunsti värvikasse maailma.

Unikaalne kultuurikogemus

Kaasaegse Kreeka Kunsti Muuseumi külastamine ei seisne ainult kaunite kunstiteoste imetlemises; see on ka võimalus saada ülevaade Kreeka rikkast kultuuriajaloost ja mõista riigi ainulaadset perspektiivi kunstile ja loovusele. Nii et olgu te kunstigurmaan või lihtsalt uudishimulik riigi kunstipärandi suhtes, on muuseum Rhodose kohustuslik vaatamisväärsus.

Kokkuvõtteks pakub Rhodose saar täiuslikku segu ajaloost, looduslikust ilust ja kultuurist. Lindose iidsest akropolist kuni rahuliku Agios Pavlose rannani leidub sellel võluval Kreeka saarel midagi kõigile. Olgu te kunstiarmastaja, ajalooentusiast või rannapuhkuse fänn, leiate Rhodose külastades palju põnevaid ja meeldejäävaid elamusi.