Iraklion

Avasta Heraklion: Kreeka pealinna lõplik juhend

Tere tulemast Heraklioni, Kreeka võluvasse pealinna ja linna, kus on midagi igale maitsele. Rikkalikust ajaloost ja kultuurivaradest kuni elava õhkkonna ja suurepärase köögini ei saa te selles võluvas sihtkohas kunagi tegevustest puudust tunda. Kutsealase giidina olen koostanud teie esimese Heraklioni külastuse jaoks ideaalse marsruudi. Nii et pakkige oma kotid kokku ja sukeldume sellesse unustamatusse seiklusesse!

Avastage Knossose muistsed varemed

Knossos, mida sageli peetakse Euroopa vanimaks linnaks, on Heraklioni külastajatele kohustuslik vaatamisväärsus. See arheoloogiline ala pärineb pronksiajast ja on täis müüte ja legende. Kaotage end labürindilaadsetes varemetes, kui avastate poolinimese, poolpulli Minotaurose ja põnevate mägede tsivilisatsiooni lugusid. Ärge unustage:

 • Imetlege elavaid freskosid ja keerukat arhitektuuri
 • Külastage lähedal asuvat Heraklioni arheoloogiamuuseumi, et saada rohkem teavet Minoa kunsti kohta

Sukelduge ajalukku Koules kindluses

Muljetavaldav Koules kindlus on veel üks Heraklioni rikka mineviku tõend. 16. sajandil venetslaste poolt ehitatud ja hästi säilinud kindlus pakub pilguheitu linna tormilisse ajalukku. Kui jalutate selle kambrites, leiate:

 • Endised vangikongid, toiduvarud ja varjupaigad laskemoona jaoks
 • Lummavad vaated linnale ja merele kindluse tipust

Imetlege Agios Minase katedraali

Ükski Heraklioni reis poleks täielik ilma Agios Minase katedraali külastamata. Kuna see on Kreeka suurim kirik, jätab see arhitektuuriline ime teid kindlasti lummatuks. Kui olete seal, veenduge, et:

 • Imetlege kaunist välisilmet ja värvikat interjööri
 • Vaadelge katedraali kaunistavad suurejoonelisi lühtrid

Jalutage vana Veneetsia sadamas

Vana Veneetsia sadam on võluv koht, kus lõõgastuda ja nautida maalilist vaadet. 9. või 10. sajandil rajatud ajaloolises sadamas käivad endiselt kohalikud kalurid ja paadioomanikud. Sadamat avastades saate:

 • Nautida maitsvat sööki lähedal asuvas restoranis
 • Vaatle, kuidas kreetalased rahulikult mööda kaldapealset jalutavad

Avage oma loovus Visuaalkunstide muuseumis

Tempo muutmiseks külastage Visuaalkunstide muuseumi ja sukelduge Kreeka kaasaegsesse kunstimaailma. Endises basiilikas asuvas ainulaadses muuseumis esitletakse andekate kreetalaste töid ning korraldatakse loenguid ja seminare. Ärge jätke kasutamata võimalust:

 • Tutvuge erinevate näitustega, kus on maale, skulptuure ja palju muud
 • Osalege huvitaval üritusel või töötoas, et õppida rohkem Kreeka kunsti kohta

Avastage kuulus Morosini Lõvide purskkaev

Asudes elava Lõvide väljaku südames, on Morosini Lõvide purskkaev 16. sajandi võluv monument, mis lisab Heraklioni linnavaatele võlu. Kuigi see pole täispikk ekskursioon, on seda väärt külastada linna avastamise ajal. Pange tähele:

 • Lõvide väljaku elav õhkkond
 • Lähedal asuvad poed, kohvikud ja restoranid, kus saate oma seikluste ajal energiat täiendada

Maitsege Kreeka veinitehaste ja viinamarjaistanduste maitseid

Lõpuks hellitage end Kreeka kuulsa veinivalmistamise traditsiooniga, külastades Heraklioni veinitehaseid ja viinamarjaistandusi. Nautige giidiga ekskursiooni, proovige suurepäraseid veine ja saate teada saare veinitootmise ajalugu. Täieliku kogemuse saamiseks:

 • Nautige kohalikus Kreeka restoranis viinamarjaistanduse territooriumil einet
 • Ostke oma lemmikveinist pudel, et see meenena koju viia

Parim aeg Heraklioni külastamiseks

Heraklioni reisi planeerimisel kaaluge külastamist soojema ilma saamiseks maist oktoobrini. Kõrghooaeg langeb juuniks ja augustiks, seega oodake sellel ajal kõrgemaid hindu ja suuremaid rahvahulki. Rahuolevama kogemuse saamiseks kaaluge reisimist septembris või oktoobris, kui ilm on endiselt meeldiv ja võite leida soodsamaid lende ja majutusvõimalusi.

Kus Heraklionis ööbida

Heraklion pakub igale reisijale sobivaid majutusvõimalusi. Mõned soovitused on:

 • Out of the Blue Capsis Elite: luksuslik kuurort, mis asub eraldatud poolsaarel ja koosneb viiest erinevast hotellist, sobib ideaalselt neile, kes otsivad privaatsust ja suursugusust.
 • Candia Suites: stiilne hotell, mis asub linna keskel, pakub kaasaegseid mugavusi ja võluvat katuseterrassi.
 • LATO HOTEL: kaasaegne disainerhotell, kus on avarad toad, merevaade ja suurepärased kohapealsed võimalused, nagu restoranid, jõusaal ja spa. Personaalsemate majutusvõimaluste kaalumiseks võite sirvida booking.com-i korterite ja eravillade hulgast.

Kokkuvõte

Heraklion on lummav sihtkoht, mis ühendab ajalugu, kultuuri ja looduslikku ilu, muutes selle ideaalseks puhkusekohaks igale reisijale. Alates iidsetest varemetest ja ajaloolistest kindlustest kuni kaasaegse kunsti ja suurepäraste kulinaarsete elamusteni ei saa te selles maagilises linnas kunagi tegevustest puudust tunda. Nii et broneerige oma lennud ja alustage unustamatut seiklust Heraklioni, Kreeka võluvas pealinnas!