Kreeka

Kreeka on tõeline pärl Vahemere piirkonnas, kus kombineeruvad ajaloolised vaatamisväärsused, maalilised saared ja rikkalik kultuur. Järgnevas artiklis juhime teid läbi Kreeka parimate sihtkohtade, transpordivõimaluste, turvalisuse ja palju muu. Meie eesmärk on aidata teil Kreeka külastamise kogemusest maksimumi võtta.

Unustamatu Kreeka kogemus: peamised sihtkohad ja vaatamisväärsused

Ateena – iidse kultuuri ja ajaloo häll

Ateena, Kreeka pealinn, on tuntud kui iidse maailma süda, kus asub kuulus Parthenon, mis asub Akropolil. Külastage Akropolist ja selle muuseumi, et saada parem ülevaade antiikkreeka kultuurist. Ärge unustage külastada ka Agora turgu ja Plaka ajaloolist naabruskonda, mis pakub autentseid Kreeka toite ja atmosfääri.

Santorini – maaliline saar romantikutele

Santorini on tuntud oma vapustavate päikeseloojangute, valgete majade ja kalderaäärsete külade poolest. See on ideaalne sihtkoht romantiliseks puhkuseks või lihtsalt lõõgastumiseks. Nautige Oia ja Fira linnade jalutuskäike, külastage lähedal asuvaid musta ja punase liivaga randu või uurige saare vulkaanilist ajalugu.

Mykonos – elav ööelu ja kaunid rannad

Mykonos on tuntud oma särava ööelu, stiilsete restoranide ja kaunite randade poolest. Külastage Mykonose linnas asuvaid tuuleveskeid, värvikaid väikese Veneetsia piirkonda ja tutvuge saare traditsiooniliste külade, nagu Ano Mera, eluga.

Kreeka transpordivõimalused: leidke endale sobivaim viis liikumiseks

Ühistransport: mugav ja soodne viis linnades liikumiseks

Kreeka suuremates linnades on ühistransport laialdaselt kättesaadav. Ateenas on fantastiline metroosüsteem alates 1,20 EUR ühe sõidu kohta. Ateenas on ka ulatuslik trammiliiklus ja bussisüsteem. Väiksemates linnades on bussid peamine transpordivahend, hind algab samuti 1,20 EUR.

Bussid – KTEL: Kreeka peamine bussioperaator

KTEL on Kreeka peamine bussioperaator. Graafikuid ja hindu saab vaadata veebis, kuid nende veebisait on üsna vananenud ja pileteid on parem osta otse bussijaamast. Ateenast Spartasse sõitmine võtab umbes 3,5 tundi ja maksab umbes 20 EUR, samal ajal kui Ateenast Thessalonikisse sõitmine võtab umbes 5,5 tundi ja maksab umbes 35 EUR. Thessalonikist Ioanninasse sõitmine kestab 3,5 tundi ja maksab vaid 13 EUR.

Rongid: Kreeka rongiliikluse piirangud

Kreeka rongiliiklus ei ole parim. Rongid on ebakindlad ja aeglased ning riigis on ainult mõned marsruudid Ateena ja teiste suuremate linnade, nagu Thessaloniki ja Patras, vahel. Autoga sõitmine või bussiga reisimine on parem valik. Siiski, kui otsustate rongiga sõita, võtab Ateena ja Thessaloniki vaheline sõit umbes 4,5 tundi ja maksab vähemalt 20 EUR.

Praamid: Kreeka saarte avastamise hädavajalikud abivahendid

Kuna Kreekas on palju saari, peate kasutama praame, et neid avastada. Arvestage keskmiselt 35 EUR maksva reisiga, ehkki lühikeste vahemaade puhul võib hind olla kõigest 12 EUR. Ateenast Küklaadide saartele praamiga sõitmine maksab umbes 70 EUR.

Ööprammide kasutamine võib säästa kuni 50% tavahinnast ja lisaks ka öömaja maksumusest. Kui teil ei ole kiiret, broneerige need!

Praamifirmasid on palju ja enamik neist on võrdselt head. Kiirpraamid või katamaraanid maksavad palju rohkem (broneerige ette). Marsruutide ja piletihindade uurimiseks kasutage FerryHopperit ja gtp.gr.

Kui olete valmis aeglasematel praamidel reisima ja teie marsruudid sobivad olemasolevate marsruutidega, võib Eurail/Interrail praamipass olla teile sobiv valik, kuna see pakub allahindlusi. Otsige marsruute FerryHopperist, et näha, kas see töötab teie jaoks.

Lennureisid: kiire ja taskukohane viis Kreekas ja saarte vahel liikumiseks

Lennureisid on Kreekas ja saarte vahel kiire ja taskukohane viis liikumiseks (kuigi kõigil saartel pole lennujaamu). Üheotselend Ateenast Santorinile või Mykonosele võtab vähem kui tunni aega ja maksab umbes 25-35 EUR. Broneerides lennupileteid ette, võivad hinnad langeda isegi 10 EURini.

Motorollerite/ATV-de rentimine: populaarne viis Kreeka avastamiseks

Motorollerite või ATV-de rentimine on väga populaarne viis Kreeka, eriti saarte avastamiseks. See võimaldab teil uurida oma tempos ja on üsna taskukohane. Motorollerite rentimine maksab sõltuvalt asukohast ja hooajast 15-25 EUR päevas. ATV-de rentimine maksab päevas umbes 30-45 EUR.

Autorent: Kreekas taskukohased sõiduvahendid

Kreekas on autorent väga taskukohane, alustades 20 EURist päevas mitmepäevase rendi korral. Arvestage, et enamus autodest on manuaalkäigukastiga. Enne rentimist vajavad juhid rahvusvahelist juhiluba ja peavad olema vähemalt 21-aastased. Parimate rendiautode pakkumiste saamiseks kasutage Discover Cars’i.

Hääletamine: ohutu ja tavaline liikumisviis paljudes Kreeka piirkondades

Hääletamine on paljudes Kreeka piirkondades, eriti saartel, ohutu ja tavaline. Siiski võib hooajavälisel ajal, kui liiklus on vähem tihe, olla keeruline leida sõiduvõimalusi. Lisateabe saamiseks külastage Hitchwiki veebilehte.

Millal Kreekasse reisida: parim aeg külastamiseks

Kreeka tippaeg on juunist augustini. Temperatuurid ulatuvad umbes 33°C (92°F) ning populaarsetes sihtkohtades, nagu Santorini ja Mykonos, on palju turiste. Sel ajal tõusevad hinnad samuti. Kuid üldine õhkkond ja ilm on sel ajal suurepärased, nii et tippaeg on endiselt külastamist väärt.

Isiklikult arvan, et parim aeg Kreekasse reisimiseks on hooajaväline aeg (märtsist maini ja septembrist oktoobrini). Sel ajal on ilm endiselt soe, kuid turiste on vähem ja hinnad on madalamad. Samuti on lihtsam kohalikega suhelda. Kokkuvõttes on see eriti hea aeg Vahemere piirkonnas viibimiseks.

Talv kestab novembrist veebruarini. Sel ajal on ilm külm ja turistide hulk väheneb märkimisväärselt. Temperatuurid varieeruvad põhjast lõunasse üsna palju, mõnes kohas langevad need isegi 11°C (Ateenas võib mõnikord olla lund). Paljud saared – eriti Santorini ja Mykonos – suletakse peaaegu täielikult väljaspool hooaega. Lühidalt öeldes, ma ei soovitaks talvel külastada, kui plaanite külastada ainult muuseume.

Kuidas Kreekas turvaliselt püsida: ohutusnõuanded reisijatele

Kreeka on väga ohutu riik seljakotiränduritele ja üksinda reisijatele. Vägivaldsed rünnakud on haruldased. Taskuvargused on Ateenas levinud, kuid Kreeka politsei on kurjategijate suhtes karmistanud meetmeid. Siiski olge alati teadlik oma ümbrusest ja hoidke oma väärtesemeid nähtamatult turgudel, rahvarohketel tänavatel või ühistranspordis.

Üksinda reisivatel naistel peaks siin üldiselt olema turvaline, kuid kehtivad tavapärased ettevaatusabinõud (ärge jätke oma jooki baaris järelevalveta, ärge kõndige üksi alkoholijoobes koju jne.).

Reisipettusi ei leidu riigis palju, kuid kui olete mures pettuste pärast, lugege seda artiklit levinumate reisipettuste vältimise kohta.

Kui plaanite matkata, kontrollige alati ilma enne väljaminekut. Võtke kaasa päikesekaitsekreem, vesi ja müts. Siin võib olla väga palav!

Olge sõidu ajal ettevaatlik, sest Kreeka juhid kipuvad olema agressiivsed ja mõned teed ei ole väga heas korras.

Hädaolukorras helistage abisaamiseks numbrile 112.

Usaldage alati oma sisetunnet. Tehke oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja ID-kaardist, koopiad. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Kõige olulisem nõuanne, mida ma pakkuda saan, on hea reisikindlustuse ostmiseks. Reisikindlustus kaitseb teid haiguse, vigastuste, varguste ja tühistamiste eest. See on põhjalik kaitse juhuks, kui midagi peaks valesti minema. Mina ei läheks kunagi reisile ilma selleta, sest olen seda mitu korda varem kasutanud.

Reisikindlustuse valimine: leidke endale sobiv kaitse

Reisikindlustuse valimine võib olla keeruline, kuid allpool olevad soovitused aitavad teil leida endale sobiva poliisi:

  1. Mõelge oma vajadustele – Kaaluge oma reisi pikkust, sihtkohta, tegevusi ja eelarvet. Kas vajate kindlustust, mis katab tervise- ja reisitõrked, või piisab teile lihtsast varguskindlustusest?
  2. Võrrelge erinevaid pakkumisi – Vaadake erinevate kindlustusseltside pakutavaid plaane ja nende hüvitisi. Veenduge, et olete kursis piirmääradega ja eranditega.
  3. Lugege kindlasti ka peeneid kirjasuuruseid – Tutvuge hoolikalt kindlustuslepingu tingimustega, et olla kindel, et see vastab teie vajadustele ja katab kõik olulised riskid.
  4. Küsige teistelt reisijatelt soovitusi – Rääkige sõprade, pereliikmete või teiste reisijatega, et saada teavet nende kogemustest kindlustusfirmadega. See võib aidata teil valida usaldusväärse kindlustusseltsi.
  5. Kaaluge oma riigisisest kindlustust – Enne uue poliisi ostmist kontrollige oma olemasolevat kindlustuskaitset. Mõned kodu- või autoomanike kindlustused võivad katta teatud reisiprobleeme.
  6. Valige kohandatav poliis – Mõned kindlustusseltsid pakuvad paindlikke plaane, mis võimaldavad teil lisada kaitset teatud riskide jaoks või eemaldada need, mida te ei pea vajalikuks. See võib aidata teil säästa raha ja tagada sobiva kaitse.
  7. Ärge unustage, et hind pole kõige olulisem – Odavaim poliis ei pruugi alati olla parim valik. Veenduge, et valitud kindlustus katab teid kõige olulisemate riskide eest ja pakub kvaliteetset klienditeenindust.

Võtke arvesse neid nõuandeid ja leidke oma reisile sobiv reisikindlustus. Nii võite oma Kreeka seiklustele vastu astuda, teades, et olete hästi kaitstud.

Kokkuvõte: Kreeka avastamine turvaliselt ja muretult

Kreeka on imeline sihtkoht, kus avastada ajalugu, kultuuri ja maalilisi maastikke. Et teie reis oleks võimalikult meeldiv ja turvaline, järgige meie nõuandeid Kreekas liikumiseks, parimaks ajaks külastamiseks ja ohutusmeetmete rakendamiseks.

Liikumine Kreekas

Kreekas on mitmeid erinevaid transpordivõimalusi, alates bussidest ja rongidest kuni lennukite, praamide ja isiklike rendisõidukiteni. Valige oma reisile sobivaim transpordiviis, olgu selleks siis KTELi bussid, rongid, praamid või lennureisid saarte vahel.

Parim aeg Kreeka külastamiseks

Kuigi Kreeka on kaunis aastaringselt, on parim aeg külastamiseks õlg- ehk hooajavälisel ajal (märts-mai ja september-oktoober). Sellel perioodil on ilm soe, kuid turiste on vähem ja hinnad on soodsamad. Talvekuudel võib osa saartest olla suletud, seega on see periood parem sobiv muuseumide külastamiseks.

Ohutus Kreekas

Kreeka on turvaline sihtkoht, kuid nagu igal pool, tuleks järgida mõningaid ettevaatusabinõusid. Hoidke oma väärtuslikud esemed enda lähedal, ärge jätke jooke järelevalveta ja jälgige liiklusohutust. Ärge unustage oma kohalikest kontaktidest teavitada oma reisiplaanidest ning hankige endale sobiv reisikindlustus.

Kui järgite neid juhiseid, saate nautida oma Kreeka seiklust rahulikult ja turvaliselt, teades, et olete hästi kaitstud ja valmis avastama kõiki selle maagilise riigi pakkumisi.